Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podsumował konkurs plastyczny „Bądź EKO, działaj EKO! - Walka ze smogiem”. Laureatami konkursu zostało dwoje uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie.

Celem konkursu była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, a także zwracanie uwagi na zagrożenia występujące w otaczającym świecie.

Laureatami konkursu „Bądź EKO, działaj EKO! - Walka ze smogiem” zostało dwoje uczniów SOSW Rydzyna. Michalina Osowska zajęła drugie miejsce, a Kacper Kasztelan otrzymał wyróżnienie. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło w trakcie zorganizowanej w tym celu uroczystości w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.