Powiat Leszczyński - Ścieżki możliwości

Powiat Leszczyński - ścieżki możliwości

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowa drogi powiatowej Mórkowo – Wilkowice. Na złożenie ofert wykonawcy mają czas do 6 lutego br.

Przebudowa drogi Mórkowo – Wilkowice znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej ubiegłorocznego naboru Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja szacowana jest na 5.335.481 zł, z czego połowę stanowić będzie dotacja z budżetu państwa.

W ramach inwestycji przebudowanych zostanie ok. 3,7 km drogi powiatowej od skrzyżowania drogi Lipno – Smyczyna w Mórkowie do Wilkowic. Roboty budowlane obejmować będą swym zakresem wzmocnienie istniejącej krawędzi jezdni wraz z jej poszerzeniem do 6 metrów, budowę chodników, przebudowę istniejącego odwodnienia, oczyszczenie i wyprofilowanie istniejących rowów drogowych. Dodatkowo w ramach zadania mającego na celu wzrost bezpieczeństwa użytkowników inwestycji wykonane zostaną aktywnie oznakowane przejścia dla pieszych, radar z tablicą informujący o prędkości ruchu pojazdu oraz wybudowane zostaną perony wzdłuż przystanków autobusowych w obu miejscowościach.

ZDP czeka na oferty do 6 lutego br. Zgodnie z warunkami przetargu inwestycja ma zakończyć się do 30 sierpnia br.