Powiat Leszczyński - Ścieżki możliwości

Powiat Leszczyński - ścieżki możliwości

Podstawówka oraz gimnazjum z Jezierzyc Kościelnych wygrały powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego. Gospodarzem rywalizacji tradycyjnie była Szkoła Podstawowa Nr 12 w Lesznie.

W trzygodzinnej rywalizacji uczestniczyli uczniowie sześciu podstawówek z Leszna i dwóch z powiatu leszczyńskiego oraz czterech gimnazjów z Leszna i trzech z powiatu. Trzy- lub czteroosobowe drużyny musiały rozwiązać test wiedzy o ruchu drogowym i pomocy przedmedycznej, zaliczyć rowerem tor przeszkód i z jak najmniejszą liczba błędów przejechać przez miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Lesznie.

Rywalizację szkół podstawowych z Leszna i powiatu wygrała Szkoła Podstawowa w Jezierzycach Kościelnych w składzie Julia Górczak, Wiktoria Gorzelniak, Miłosz Jankowiak i Nikodem Rudawski. Drugie miejsce zajęła SP nr 2 z Leszna, a trzecie – SP nr 12 z Leszna.

Wsród gimnazjalistów najlepszymi okazali się także reprezentanci placówki z Jezierzyc Kościelnych: Magdalena Cichoszewska, Adam Cichoszewski i Paweł Szyszkowiak. To ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju wojewódzkiego. Drugie miejsce przypadło Gimnazjum nr 5 z Leszna, a trzecie – Gimnazjum w Pawłowicach.