Powiat Leszczyński - Ścieżki możliwości

Powiat Leszczyński - ścieżki możliwości

Spółka Strabag rozpoczęła korytowanie ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej nr 4769P z Lipna w kierunku Smyczyny. To część rozpoczętej pod koniec ub.r. inwestycji powiatu leszczyńskiego dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych.

Spółka Strabag za ok. 4,1 mln zł przebudowuje drogę powiatową na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie (ul. Powstańców Wielkopolskich) do wiaduktu nad drogą ekspresową S5 w Smyczynie. Projekt przewiduje przebudowę ok. 2,6 km drogi, obecnie trwa wzmacnianie poboczy drogi i układanie krawężników.  Zgodnie z podpisanym porozumieniem z powiatem leszczyńskim na zlecenie gminy Lipno oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie wykonano prace przy modernizacji sieci wodociągowej w pasie drogowym ul. Powstańców Wielkopolskich (od ul. Ogrodowej do skrzyżowania w kierunku Mórkowa i Smyczyny). Dzięki temu spółka Strabag może już bez przeszkód prowadzić modernizację nawierzchni drogi.

W ramach realizowanej umowy powstanie ok. 650 mb ciągu pieszo-rowerowego, od skrzyżowania w kierunku Wilkowic do wiaduktu w Smyczynie. Będzie to kontynuacja zbudowanego w 2018 r. ciągu pieszo – rowerowego na ul. Powstańców Wielkopolskich w Lipnie. Spółka Strabag wykonuje obecnie korytowanie nowej ścieżki.

Inwestycja zostanie w 60 proc. dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałe koszty pokryją powiat leszczyński i gmina Lipno. Zgodnie z umową spółka Strabag ma czas na wykonanie robót do 30 sierpnia br.

Więcej zdjęć na proflu Powiatu Leszczyńskiego na Facebooku