Powiat Leszczyński - Ścieżki możliwości

Powiat Leszczyński - ścieżki możliwości

Przebudowana droga powiatowa w kierunku Dąbcza została oficjalnie otwarta. Inwestycja kosztowała ponad 3,2 mln zł. To kolejne duże przedsięwzięcie samorządu powiatowego w tej miejscowości, w ub.r. przebudowano drogę Dąbcze – Rydzyna.

Przebudowa drogi od krajowej „piątki” do głównego skrzyżowania w Dąbczu to największa tegoroczna inwestycja samorządu powiatu leszczyńskiego. Zwycięzca przetargu – spółka Strabag – przebudowała ok. 2,6 km drogi. Oddany oficjalnie do użytku odcinek jest połączony z budowanym obecnie węzłem „Dąbcze”, który umożliwi mieszkańcom łatwiejszy dostęp do powstającej drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław.

- Zakres prac obejmował m.in. poszerzenie jezdni do sześciu metrów i wzmocnienie konstrukcji drogi, budowę 2,4 km ciągu pieszo - rowerowego o szerokości 2,5 m o nawierzchni bitumicznej w terenie leśnym i z kostki betonowej w terenie zamieszkałym. Przebudowano też część chodników, skrzyżowanie i przejścia dla pieszych, zbudowano zatokę autobusową – informuje Szymon Cieśliński, zastępca kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Umowę o dofinansowanie inwestycji "Przebudowa drogi powiatowej 4801P na odcinku droga krajowa nr 5 - Dąbcze w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 podpisano 30 sierpnia br. Inwestycja kosztowała 3.258.214,06 zł (dofinanowanie to 1 629 107 zł) i była wykonana w miesiącach marzec-wrzesień 2016 r.

- Inne miejscowości powiatu leszczyńskiego trochę zazdroszczą mieszkańcom Dąbcza, że drugi rok z rzędu wykonano tu tak znaczącą inwestycję drogową. Dzieje się tak dlatego, że w pierwszej kolejności wykorzystujemy wszystkie możliwości zdobycia dofinansowania, a taka właśnie pojawiła się w przypadku przebudowy drogi do Dąbcza – zapewnia starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2016/artykuly/droga_Dabcze_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}