Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak spotkał się z emerytowanymi pracownikami Starostwa Powiatowego w Lesznie.

W Starostwie Powiatowym odbyło się kolejne spotkanie pedagogów szkół powiatu leszczyńskiego. Prowadzaca spotkanie, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Ewa Rosolska przypomniała zasady współpracy szkół z poradnią, jednak głównym tematem spotkania była diagnoza szkolna.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie można składać oferty w konkursie na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w powiecie leszczyńskim w 2019 r.

Starostwo Powiatowe w Lesznie informuje, że w dniu 24 grudnia (Wigilia Świąt Bożego Narodzenia) 2018 r. urząd będzie nieczynny. Dotyczy to wszystkich wydziałów w budynkach przy pl. Kościuszki 4b oraz Al. Jana Pawła II 23.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na budowę ciągu pieszo – rowerowego z Gołanic przez Jezierzyce Kościelne do Włoszakowic. Wykonawcy mogą składać oferty do 28 grudnia br.

26 grudnia br. w Osiecznej zorganizowane zostanie tradycyjne widowisko historyczne "Bitwa pod wiatrakami". Powiat leszczyński przekaże dotację na jego organizację.

Rydzynie została przyznana pamiątkowa tablica „100 Pomników Historii na Stulecie Odzyskania Niepodległości”. Uroczysta gala z udziałem Prezydenta RP Adrzeja Dudy i jego małżonki odbyła się w 10 grudnia w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego transmitowana będzie na żywo w internecie – na portalu internetowym powiatu leszczyńskiego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie tradycyjnie już zorganizowało spotkanie mikołajkowe dla rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego. Impreza odbyła się w sali wiejskiej w Długich Starych w gminie Święciechowa.