XX sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego w dniu 24 stycznia 2020 r. o godz. 10:30 transmitowana będzie na żywo na portalu internetowym powiatu leszczyńskiego.

W ratuszu w Lesznie Redakcja ABC i portalu leszno24.pl w corocznej uroczystości uhonorowała „Ludzi Roku 2019”. Jednym z wyróżnionych był starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Po usunięciu awarii ogólnopolskiego Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowcow CEPIK 2.0 obsługa mieszkańców w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie została w czwartek 23 stycznia br. wznowiona.

Komisja Europejska wyznaczyła w części gminy Wijewo w powiecie leszczyńskim tzw. czerwoną strefę, objętą ograniczeniami w związku z wystąpieniem w gminie Sława afrykańskiego pomoru świń ASF.

Z powodu awarii ogólnopolskiego Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowcow CEPIK 2.0 obsługa mieszkańców w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie została wstrzymana do chwili jego ponownego uruchomienia.

W powiecie leszczyńskim – według danych pochodzących z rejestru wyborców – na koniec grudnia 2019 r. mieszkało 56,7 tys. osób. W ciągu ubiegłego roku liczba mieszkańców wzrosła o 626.

We Włoszakowicach odbył się koncert noworoczno-patriotyczny, kończący gminne obchody 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

1 lutego br. wchodzą w życie zmiany w „małym ZUS” dla przedsiębiorców, czyli tzw. „mały ZUS plus”.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego uhonorował mieszkankę gminy Krzemieniewo Jolantę Klimasz, lekkoatletkę UKS Achilles Leszno za znaczące osiągnięcia sportowe.