Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zakończyła remont drogi powiatowej z Garzyna do Drobnina.

Zawodnicy UKS Roszada Lipno zdobyli 12 medali w Grand Prix Wrocławia edycji 2018/2019.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uroczyście zakończyli rok szkolny 2018/2019.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie uroczyście zakończyli rok szkolny. W spotkaniu z nimi uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na czwartek 27 czerwca br. XII sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Rozpocznie się o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Lesznie.

Ponad 700 osób z całego kraju uczestniczyło w Wielkopolskim Dniu Diety Bezglutenowej w Lesznie. Organizację wydarzenia wsparło finansowo Starostwo powiatowe w Lesznie.

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak gościł na sesji Rady Gminy Włoszakowice. Odpowiadał m.in. na pytania radnych związane z budową ścieżki rowerowej z Gołanic do Włoszakowic.

Spółka Strabag wykonała pierwsze odcinki nawierzchni asfaltowej na budowanej ścieżce pieszo – rowerowej wzdłuż drogi powiatowej z Gołanic do Włoszakowic.

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna złożyło najtańszą ofertę o wartości ok. 5,1 mln zł w przetargu na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo. Połowę kosztów inwestycji sfinansuje budżet państwa.