Trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę ciągu pieszo-rowerowego z Włoszakowic do Gołanic. Przy drodze powiatowej P4760 na odcinku pomiędzy Włoszakowicami a Jezierzycami Kościelnymi wycinane są drzewa.

17 stycznia 1920 r. Leszno odzyskało niepodległość po okresie zaborów. Tegoroczne obchody 99. rocznicy tych wydarzeń ograniczone zostały tylko do złożenia wiązanek kwiatów.

Gmina Osieczna będzie liderem i realizatorem projektu „Budowa na terenie Gminy Osieczna dróg dla rowerów w ramach zadania Ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”. Na budowę 11 km ścieżek z budżetu Unii Europejskiej samorząd może otrzymać ok. 6,3 mln zł.

Przed feriami zimowymi rozstrzygnięto kilka konkursów plastycznych, w których uczestniczyli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Rydzyny.

V sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego w dniu 16 stycznia 2019 r. o godz. 14:00 transmitowana będzie na żywo na portalu internetowym powiatu leszczyńskiego.

Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie z wielką chęcią i zaangażowaniem włącza się w akcję niesienia pomocy potrzebującym.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie uczestniczyli w konkursie plastycznym ,,Mój świat, Moje marzenia’’. Prace plastyczne uczniów ZSS w Górznie znalazły się wśród wyróżnionych w swoich kategoriach wiekowych.

Rusza V edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”. Konkurs będzie trwać od 15 stycznia 2019 r. do 30 marca 2019 r.

Zapraszamy mieszkanki Leszna i powiatu leszczyńskiego na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w mammobusie 28 stycznia i 1 lutego br. w Lesznie przy Centrum Handlowym Manhattan, ul. Jana Pawła II 16.