W Lesznie świętowano setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchodach uczestniczyły m.in. władze powiatu leszczyńskiego.

Kolejny odcinek S5 Poznań – Wrocław w powiecie leszczyńskim został oddany do użytku. Kierowcy mogą korzystać z drogi ekspresowej między węzłami Leszno - Południe i Radomicko.

W leszczyńskim Ratuszu odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Terenowych Organów Administracji Wojskowej zorganizowane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Lesznie oraz prezydenta miasta Leszna.

W rewirach i zespołach dzielnicowych podległych Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie odbywa się znakowanie rowerów zgodnie z podanym niżej harmonogramem. Akcja znakowania rowerów odbywa się w ramach programu prewencyjnego „Leszczyński rower - bezpieczny rower".

Wychowankowie SOSW Rydzyna przystąpili do programu: „Rocznica Polskiej Chwały”, który jest związany z uczczeniem 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Firma Wiler-Bud z Nowej Wsi buduje nowy chodnik przy drodze powiatowej w Dąbczu. Prace zakończą się w listopadzie br.

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna układa asfalt na ul. Rydzyńskiej w Kąkolewie. Przebudowa drogi powiatowej przez tę miejscowość zakończy się w listopadzie br.

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie kończy poszerzanie drogi od granic Leszna do Gronówka w gminie Lipno.

W Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej odbył się IX Turniej Szachowy Juniorów im. Tassilo Heydebranda. W uroczystym podsumowaniu i wręczeniu pucharów oraz dyplomów zwycięzcom uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.