W niedzielę 23 września 2018 r. o godz. 16.00 w zamku w Rydzynie odbędzie się koncert z okazji 100-Lecia Odzyskania Niepodległości i Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, na który zapraszają Starosta Leszczyński i Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w piątek 21 września i sobotę 22 września br. silnego wiatru.

W Krzycku Małym zamknięto ulicę Główną. Trwają tam prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 4759P.

Starostwo Powiatowe w Lesznie rozstrzygnęło konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze zakątki Powiatu Leszczyńskiego”. Osobom wyróżnionym w konkursie nagrody wręczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn.: „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Od września uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie korzystają z nowej tablicy interaktywnej.

Starostwo Powiatowe w Lesznie zorganizowało zajęcia sztuki przetrwania dla rodzin zastępczych z terenu powiatu leszczyńskiego. Rodzice z dziećmi spędzili wspólnie czas na łonie przyrody w formie dobrej zabawy. 

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Dominik Kubera, żużlowiec Fogo Unii Leszno zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów.

Przebudowa ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach weszła w końcową fazę. Spółka Colas prowadzi intensywne prace związane z układaniem masy asfaltowej na całej długości tej ulicy.