Tegoroczne obchody 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez miasto Leszno i  Powiat Leszczyński były bardzo uroczyste. Setki leszczynian wzięły udział w manifestacji, którą rozpoczęła krótka rekonstrukcja wydarzeń z 1920 roku.  96 lat temu, po przeszło 120 latach niewoli, Leszno odzyskało niepodległość. 17 stycznia 1920 roku wojska pruskie opuściły miasto, a wkroczyły wojska polskie. Obchody tej rocznicy rozpoczęły się od rekonstrukcji wydarzeń sprzed lat - żołnierze z grupy rekonstrukcyjnej zdjęli z ratuszowej wieży flagę Cesarstwa Niemieckiego i zastąpili ją flagą Polski. W uroczystościach uczestniczył Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak, Wicestarosta Leszczyński Robert Kasperczak, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Szkudlarczyk, Radni Powiatu, Burmistrzowie, Wójtowie, Przewodniczący Rad Gmin w naszym powiecie, a także liczni mieszkańcy powiatu.

rocznica

rocznica2