Spółka Colas Polska wykorzystuje sprzyjającą pogodę i bez zimowej przerwy wykonuje prace na kilku  odcinkach największej inwestycji w historii powiatu leszczyńskiego - przebudowy i budowy drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5.

Do września 2018 r. przebudowana zostanie droga Wijewo – Brenno – Zaborówiec – Włoszakowice – Bukówiec Górny (21,5 km) oraz zbudowany nowy odcinek do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5 (6,5 km). Spółka Colas Polska bez zimowej przerwy prowadzi prace na kilku odcinkach w granicach powiatu leszczyńskiego.

Na budowanym nowym odcinku drogi - kilometrowej obwodnicy Boguszyna – po ułożeniu pierwszej warstwy nawierzchni asfaltowej trwa profilowanie poboczy. Odcinek z Bukówca Górnego (od ronda) do Boguszyna jest już niemal gotowy. W samym Bukówcu Górnym trwa  wymiana krawężników wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich. Pierwszej warstwy asfaltu doczekał się odcinek z Włoszakowic (przejazd kolejowy) do początku Bukówca Górnego. Na odcinku Włoszakowice – Zaborówiec, po ułożeniu nawierzchni bitumicznych, trwają prace przy profilowaniu poboczy. Na odcinku Zaborówiec – Brenno wykonywane są poszerzenia jezdni po prawej stronie.

Przebudowane odcinki są warunkowo oddane do użytku, inwestycja wciąż trwa, nie nastąpił ostateczny odbiór prac, a stwierdzone usterki będą sukcesywnie usuwane.

Inwestycję systematycznie wizytują starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

UE Nietazkowo

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}