Leszczyńskie Centrum Biznesu podsumowało dziewiątą edycję konkursu „Pomysł na biznes”. Tradycyjnie jedną z głównych nagród ufundował powiat leszczyński.

Celem, konkursu jest promocja przedsiębiorczości i upowszechnianie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów i studentów  leszczyńskich szkół, wsparcie dla osób zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą, przekazywanie wiedzy na temat przedsiębiorczości, efektywnego prowadzenia i rozwijania firmy, stymulowanie powstawania nowych firm na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego, a także promocja tych samorządów.

W dziewiątej edycji „Pomysłu na biznes” uczestniczyło 68 osób. Komisja oceniła 36 biznesplanów w kategorii teoretycznej oraz 10 w kategorii praktycznej. Pula nagród, wśród których była także ufundowana przez powiat leszczyński, wyniosła blisko 50 tys. zł. Wśród wręczających nagrody i wyróżnienia był starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W kategorii teoretycznej najwyżej oceniono pomysł Kamila Idziaka z Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie, który zaproponował produkcję innowacyjnych zabezpieczeń aut przed kradzieżą. Wśród projektów praktycznych przyznano dwie pierwsze nagrody – dla Anety i Magdaleny Mierzyńskich, autorek „Tęczowej kawiarenki”, miejsce spotkań dla matek z małymi dziećmi oraz dla Moniki Zielińskiej, autorki „Art Cake - Słodkiej Pracowni”, firmy produkującej torty dostosowane do wymagań klientów.