Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie rozstrzygnął przetarg na przebudowę drogi w Krzycku Małym. Zwycięzca przetargu –  Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna - na wykonanie prac ma czas do 29 września br.

Oferty w dwóch organizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetargach okazały się znacząco wyższe niż zapisane na ten cel wydatki w budżecie powiatu leszczyńskiego. Na przebudowę drogi w Krzycku Małym zaplanowano 2,1 mln zł. Najtańsza złożona w drugim przetargu oferta wyniosła jednak 2.831.802 zł.  Samorządy powiatu leszczyńskiego i gminy Święciechowa podjęły uchwały o zwiększeniu wydatków na tę inwestycję.  Kwotą 700 tys. zł inwestycję wesprze spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego. Dzięki temu ZDP w Lesznie rozstrzygnęło przetarg i wybrało wykonawcę.

Przebudowa drogi powiatowej w Krzycku Małym zakończy kilkuletnie inwestycje infrastrukturalne w tej miejscowości. W latach 2016-2017 na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie i gminy Święciechowa zbudowano tam sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Obowiązkiem inwestorów było przywrócenie na ich koszt nawierzchni asfaltowej. Aby znacząco poprawić stan drogi w Krzycku Małym zarządca drogi, czyli powiat leszczyński, postanowił wykonać generalną przebudowę drogi w tej miejscowości. Uwzględniając znaczącą część postulatów składanych przez mieszkańców samorząd powiatowy zlecił wykonanie dodatkowo na niektórych odcinkach tej drogi odwodnienia i ułożenia krawężników. Już  w 2016 r. ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie poszerzyła jezdnię na odcinku od granicy Krzycka Małego do skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Włoszakowice. Wykonano wówczas także przebudowę kanalizacji deszczowej. Łączna wartość poniesionych dotąd przez powiat wydatków to ok. 380 tys. zł.

Zakres prac w Krzycku Małym obejmuje m.in. frezowanie nawierzchni na szerokości 0,75 - 1,5 m, wykonanie podbudowy jezdni i jej nawierzchni, wykonanie ścieku prefabrykowanego, regulację włazów studni ściekowych i rewizyjnych oraz przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej.