Uczennice Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej SOSW w Rydzynie uczestniczyły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Migowego i Miganego w Kielcach.

Dziewczyny rywalizowały w poszczególnych konkurencjach.
Michalina Kajczyk startowała w konkurencji I „Opowiadanie treści filmu w PJM” (PJM - polski język migowy) i zajęła IX miejsce.
Justyna Rynkas brała udział w konkurencji II „Niesłyszący w historii - prezentacja w PJM”. Przygotowała prezentację o Franciszku Ksawerym Preku i zajęła VII miejsce.                                                                                                                                                                             Jagoda Pietrzak startowała w konkurencji III „Przekaz w SJM” (SJM – system językowo-migowy) i zajęła II miejsce.

Uczennice podczas olimpiady wysłuchały „Hymnu Głuchych”, obejrzały etiudę pantomimiczną w wykonaniu absolwenta ośrodka dla niesłyszących, brały udział w wystąpieniu Iwony Cichosz - niesłyszącej kobiety, która zdobyła koronę w konkursie Miss Deaf International w 2016 r. w Las Vegas, w 2017 r. znalazła się w finale programu „Taniec z gwiazdami 7”, obecnie występuje w serialu „Leśniczówka”.

{gallery}2018/artykuly/SOSW_Olimpiada,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}