Ochotnicza Straż Pożarna w Lipnie obchodziła 95-lecie działalności. W obchodach uczestniczył m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Uroczystości rozpoczęto mszą św. w Kaplicy w Lipnie, następnie wszyscy przeszli na plac za Urzędem Gminy Lipno gdzie dalej świętowano. Uhonorowano medalami wyróżniających się i zasłużonych druhów.

Przed zebranymi zaprezentowała się orkiestra dęta, mażoretki z Osiecznej, przedszkolaki i młodzi strażacy. Od 1995 roku OSP Lipno należy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W 2012 r. straż w Lipnie otrzymała tytuł Jednostki Roku 2011 Powiatu Leszczyńskiego. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa nowej remizy OSP Lipno.

Obchody zakończono wieczorem zabawą taneczną dla wszystkich mieszkańców Lipna i okolic.

Fot. Lipno.pl, Leszno112.pl

{gallery}2018/artykuly/95-lecie_Lipno,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}