Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie uroczyście obchodziła Dzień Patrona, w związku z 390. rocznicą przybycia Komeńskiego do Leszna. Wśród zaproszonych gości obecny był wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Uroczystość rozpoczęła się przy pomniku patrona PWSZ Jana Amosa Komeńskiego. Następnie w holu Auli Comeniana odsłonięto tablicę „Verba docent” autora Valéra Boytin Kováĉá. W dalszej części obchodów odbył się koncert kwartetu Familia Musica. Uroczystości trwały dwa dni.

W drugim dniu uroczystości prof. PhDr Rut Nývltov wygłosił wykład pt. „Bracia czescy na Wołyniu w czasie II wojny światowej i w latach następnych” oraz otwarto wystawę malarki z Poznania Mirki Korbańskiej, zatytułowaną "Rozmowy z siedemnastowiecznymi przybyszami w gościnnym mieście".

Fot. leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/PWSZ_patron,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}