W leszczyńskiej bazylice mniejszej i na rynku Polski Związek Łowiecki obchodził 95-lecie działalności. W uroczystościach udział wzięli starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

PZŁ podtrzymuje tradycję polskiego łowiectwa, jest przykładem wierności ceremoniałom i przekazuje je kolejnym pokoleniom myśliwych.

Podczas leszczyńskich obchodów myśliwi zaprosili mieszkańców do degustacji zupy na bazie dziczyzny i bigosu myśliwskiego. Później odbył się koncert sygnałów myśliwskich zaprezentowany przez Sygnalistów Okręgowej Rady Łowieckiej w Lesznie oraz prezentacja psów i ptaków łowczych.

Oprawą muzyczną myśliwskiego jubileuszu był koncert Reprezentacyjnego Zespołu PZŁ pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka.

Fot. leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/Mysliwi_Leszno,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}