W hali sportowej w Rydzynie rozegrany zostanie finał Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. O triumf w 28. edycji tych międzynarodowych rozgrywek powalczą zespoły z Austrii, Włoch, Niemiec i Polski.

Polskę w finałowych zawodach reprezentować będzie dwukrotny drużynowy wicemistrz Polski – Poltarex Pogoń Lębork. Polacy rozpoczną udział w finale od pojedynku z austriackim Regionalteam Oberwart – Burgenland.

Pierwsza runda rozgrywanego w Rydzynie final four odbędzie się w sobotę, 16 czerwca o godz. 15.30.

Druga runda final four odbędzie się w sobotni wieczór o godz. 19.00, a trzecia seria spotkań rozegrana zostanie w niedzielny poranek 17 czerwca o godz. 10.00.

Oprócz Poltarex Pogoni Lębork i Regional Team Oberwart w wielkim finale Pucharu Europy TT Inter Cup udział wezmą także - najlepsza drużyna włoskiej Serie A2 – TT A4 Verzuolo oraz niemiecka drużyna – Post SV Muhlhausen.

Udział w tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup wzięli też tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Zespół po pokonaniu TSV 1990 Merseburg 4:0 i SpVgg Erlangen 4:0, w trzeciej rundzie przegrał na wyjeździe z austriackim SPG muki Ebensee 2:4.