W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. W uroczystości uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Dyrektor SOSW Emilia Nowak pogratulowała uczniom ukończenia nauki w kolejnym roku szkolnym i przedstawiła najważniejsze sukcesy całej społeczności szkolnej. Wychowankom Ośrodka rozdano świadectwa promocyjne z wyróżnieniem oraz kończące naukę na poszczególnych etapach edukacyjnych. Uczniowie otrzymali również karty rowerowe oraz dyplomy ukończenia kursów zawodowych.

Kończący się rok szkolny był ostatnim rokiem aktywności zawodowej dla zasłużonych i wieloletnich pracowników ośrodka: pedagog, a zarazem koordynator Powiatowego Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci w Rydzynie Marii Wolsztyniak, nauczyciela Elżbiety Dulat oraz kierownika stołówki Mirosławy Mielcarek. Dyrektor Ośrodka w serdecznych słowach pożegnała panie odchodzące na emeryturę. Podziękowania i życzenia złożyli im nauczyciele, uczniowie ośrodka, przedstawiciele związków zawodowych i PZWWRD. Były też łzy wzruszenia na pożegnanie, prezenty i bukiety kwiatów.

{gallery}2018/artykuly/SOSW_ZAK_ROK,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}