Ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie przebudowała fragment drogi powiatowej Dąbcze – Nowa Wieś.

Powiat leszczyński we współpracy z gminami realizuje wart 9,2 mln zł projekt „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna w ramach zadania ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”. Jedno z trzech zadań to budowa ścieżki od kościoła w Dąbczu do granicy Nowej Wsi i Kąkolewa.

Ekipa remontowa ZDP wykonała w Nowej Wsi poszerzenie jezdni o ok. 1 m na odcinku ok. 600 mb. Dzięki temu krawędź jezdni została przybliżona do ścieżki rowerowej.

Fot: rydzyna24.pl