Wakacje dla zawodników UKS Roszada Lipno są bardzo pracowite. W Hotelu Raz-Dwa-Trzy i GOK Lipno odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach klasycznych "Latająca warcaba".

Zawodnicy mieli do rozegrania 7 rund z czasem 60min. na zawodnika. Najlepszym zawodnikiem i mistrzem wielkopolski został Mateusz Niczyporuk. Drugie miejsce zajął Filip Kuczewski, a III miejsce uzyskał Bogusław Szelest. Wśród seniorów trzecie miejsce uzyskał Edward Karpiński. W kategorii juniorek do lat 10 zwyciężyła Antonina Wideł. II miejsce wywalczyła Vivien Zyber- Moszak, III miejsce uzyskała Joanna Stachowiak. Najlepszym 10-cio latkiem okazał się Antoni Rumiński. W kategorii juniorek do lat 14 zwyciężyła Zuzanna Ruta, tuż za nią na II miejscu znalazła się Aleksandra Walkowska.

Wśród juniorów do lat 14 I miejsce zajął Tymoteusz Myszuk. Drugą pozycję uzyskał Mateusz Matysiak. Wicemistrzynią wielkopolski do lat 18 została Martyna Lipka, a na III miejscu była Alicja Pawłowska. Mistrzem wielkopolski do lat 18 został Tomasz Urbańczyk, a Dawid Franek uzyskał II miejsce i tytuł wicemistrza.

W GOK w Lipnie rozegrano także Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski przedszkolaków w warcabach 64 polowych- " Latająca warcaba". Juniorzy do lat 8 rozegrali 7 rund z czasem 30 min. na zawodnika i wywalczyli czołowe miejsca:

- III miejsce - Janek Gorwa.

Ponadto warcabiści Roszady Lipno odnieśli sukcesy na Dolnym Śląsku. Najlepszym zawodnikiem turnieju „II Złota Korona Średzka” o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej został Sebastian Wieczorek. W kategorii do lat 13 najlepszy był Amadeusz Zyber-Moszak. W turnieju wzięło udział 51 zawodników. Rozegrano siedem rund systemem szwajcarskim z czasem 90 min. na zawodnika.

W kategorii OPEN oraz do 17 lat nie miał sobie równych Sebastian Wieczorek. Trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej wywalczył Tymoteusz Myszuk, a piąte Aleksandra Walkowska.

Korona powędrowała także na głowę Amadeusza Zybera-Moszaka, który okazał się najlepszy w kategorii do lat 13.

Warcabiści UKS Roszady Lipno rywalizowali również w Kłodzku o puchar tamtejszego burmistrza. W kategorii do lat 10 zajęli całe podium. Antonina Wideł i Zofia Wideł zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął Kacper Stachowiak, a tuż za podium uplasował się Jakub Stachowiak.

Zawodnicy szykują się teraz do Mistrzostw Europy rozgrywanych w Wilnie na Litwie.

{gallery}2018/artykuly/Roszada_Lipno_wakacje,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}