Ponad 230 ciągników i ok. 100 eksponatów obejrzały tysiące widzów podczas XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach. Znaną nie tylko w kraju imprezę finansowało wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Odbywający się już po raz siedemnasty festiwal w Wilkowicach to największa w Polsce wystawa starego sprzętu rolniczego. Organizuje go Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych "Traktor i Maszyna". Systematycznie od lat rośnie zainteresowanie festiwalem, zarówno wśród wystawców, jak i widzów. W tym roku na festiwalu wystawiono ponad 230 ciągników, m.in. z Austrii i Węgier, o 40 więcej niż w ub.r. oraz ok. 100 maszyn.

Festiwal trwał dwa dni, poza oglądaniem maszyn na wystawie zorganizowano konkurencje konkursowe, m.in. przeciąganie ciągników, wyścigi traktorów oraz młócenie zboża.

Tradycyjnie podczas imprezy wybrano ,,Kolekcjonera Roku”, w tym roku tytuł ten przypadł Markowi Kozłowskiemu i Leszkowi Nowakowi. Imprezę finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie. W uroczystym otwarciu festiwalu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który wręczył Michałowi Piotrowskiemu pamiątkową statuetkę za aktywną działalność w odnawianiu, kolekcjonowaniu i pielęgnowaniu zabytkowych ciągników i maszyn rolniczych.

fot. 1x elka.pl

{gallery}2018/artykuly/Wilkowice_ciagniki_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}