Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna przebudowuje drogę powiatową w Krzycku Małym. Trwa układanie asfaltu na części jezdni.

Przetarg na przebudowę drogi w Krzycku Małym, od granicy z Krzyckiem Wielkim do skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Włoszakowice wygrała za ok. 2,8 mln zł Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna. Inwestycję sfinansują powiat leszczyński i gmina Święciechowa, a kwotę 700 tys. zł przekaże spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego.

Zakres prac w Krzycku Małym obejmuje m.in. frezowanie nawierzchni na szerokości 0,75 - 1,5 m, wykonanie podbudowy jezdni, wykonanie ścieku prefabrykowanego, regulację włazów studni ściekowych i rewizyjnych oraz przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej. Na całości drogi ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa o zwiększone wytrzymałości. Obecnie trwa układania jej na odcinku od skrzyżowania z droga powiatową Leszno – Włoszakowice, a dawną dyskoteką Cosmos.

{gallery}2018/artykuly/droga_Krzycko_Male_2018_2,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}