Od września uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie korzystają z nowej tablicy interaktywnej.

Zakupiono ją w ramach programu „Aktywna tablica” Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczącego rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017–2019.

Tradycyjna tablica kredowa czy ilustracja pokazywana wszystkim uczniom w książce nie daje takich możliwości jakie ma tablica interaktywna. Oddziałuje ona na wiele zmysłów, co daje wymierne efekty w szybkim i efektywniejszym przyswajaniu wiedzy. Dzięki możliwościom tworzenia dynamicznych, kolorowych prezentacji pozwala w łatwy sposób skupić uwagę uczniów na prezentowanych materiałach dydaktycznych. Umożliwia m.in. pracę z różnorodnymi materiałami i programami interaktywnymi, a także pracę z każdą aplikacją komputerową na powierzchni tablicy.

Przedszkolacy i uczniowie klas młodszych, nie mający dostatecznie wykształconych umiejętności motorycznych, umiejętności analizowania i syntetyzowania, mogą łatwo zobaczyć, odczytać, napisać, narysować czy przesunąć obrazy. Podczas lekcji z tablicą interaktywną nauczyciele wykorzystują różnorodne multimedialne materiały dydaktyczne: encyklopedie, multimedialne programy dołączane do podręczników szkolnych oraz tworzone przez siebie materiały w postaci map, plansz, schematów, modeli.

{gallery}2018/artykuly/Gorzno_tablica_interaktywna,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}