Trzeci przetarg nieograniczony na sprzedaż tzw. ośrodka kuratoryjnego w Boszkowie został rozstrzygnięty. Nabywca zapłaci za niego 1.008.990 zł.

Dwie nieruchomości Skarbu Państwa położone w Boszkowie w gminie Włoszakowice mają łącznie 0,8 ha. Dostęp do nich zapewniony jest przez działkę stanowiącą drogę gminną gminy Włoszakowice. Obie są zagospodarowane i zabudowane budynkiem noclegowo – gastronomicznym, pawilonem sanitarnym, budynkiem świetlicy, trzema budynkami pawilonów noclegowych oraz łącznie dziesięcioma budynkami campingów.

Starosta leszczyński w imieniu Skarbu Państwa na ich sprzedaż ogłosił trzy przetargi. Ani w pierwszym za cenę wywoławczą 1.530.000 zł, ani w drugim – za 1.300.000 zł - nie znalazł się nabywca. Dopiero w trzecim, przy cenie wywoławczej 999.000 zł, znalazł się oferent, który wylicytował kwotę 1.008.990 zł. To spółka K2 Nieruchomości z Kłody.

W najbliższym czasie ze zwycięzcą przetargu starosta leszczyński podpisze akt notarialny.