11 listopada br. odbędzie się VI Rydzyński Bieg Niepodległości - Bieg Stulecia organizowany przez Rydzyński Ośrodek Kultury. Starostwo Powiatowe w Lesznie objęło patronat nad tym wydarzeniem.

W stu miastach na terenie całej Polski odbędzie się sto biegów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie 11 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 również w RYDZYNIE wystartuje szósty uliczny Bieg NIEPODLEGŁOŚCI w tym roku pod nazwą Narodowy Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr”.

W dniu 11 listopada br. o godz. 10.30 korowód uczestników przejdzie na linię startu przy zamku w Rydzynie. Potem odbędzie się przedbiegowa rozgrzewka VI Rydzyńskiego Biegu Niepodległości. Meta wyścigu znajduje się przy hali sportowej w Rydzynie. Wszystkich chętnych organizatorzy zapraszają do udziału w 11 kilometrowym biegu, a mieszkańców i gości - do aktywnego kibicowania.

Szczegóły organizacji biegu i zapisy na stronie  http://rok.rydzyna.pl