Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa i portal e-boszkowo.pl zorganizowało w Boszkowie pieszy rajd „Śladami Bartka z Piekła”.

Przed rozpoczęciem rajdu ułani i żołnierze z Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, którymi dowodził płk Mirosław Szwed wciągnęli flagę państwową na maszt i odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”. W rajdzie uczestniczyło ponad 200 osób.
Impreza plenerowa w tym roku miała wiele akcentów patriotycznych. Wędrujący na Kopiec Wilsona nad jeziorem Maszynek, który został usypany ręcznie przez Bartka z Piekła, czyli Jana Kowalewicza, bohatera tego wydarzenia, przy kopcu ponownie odśpiewali hymn polski i inne pieśni patriotyczne. Marsz zakończył się w Dominicach, gdzie biesiadowano przy ognisku.

Tegoroczna edycja rajdu odbywała się pod honorowymi patronatami: prezydenta RP Andrzeja Dudy, marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka i starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka

Fot. Leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/Bartek_z_piekla_Boszkowo,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}