W Lipnie uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowej remizy dla strażaków OSP. W uroczystości uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Podczas LXVI Sesji Rady Gminy Lipno podsumowującej kończącą się kadencję 2014-2018 odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego w fundamenty pod budowę nowej Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie. Remiza powstanie na działce za budynkiem Urzędu Gminy.

Będzie to budynek składający się z dwóch części: część pierwsza to hala garażowa na trzy samochody ratowniczo – gaśnicze, część druga to budynek dwukondygnacyjny, znajdzie się w nim między innymi magazyn sprzętu, szatnia, pralnia, toaleta, zaplecze kuchenne połączone z pomieszczeniem biurowym i salą szkoleniową. Nowy budynek będzie oddany do użytku w drugiej połowie 2019 r.

Fot. Lipno.pl, Elka.pl

{gallery}2018/artykuly/Remiza_dla_OSP_Lipno,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}