Rada Powiatu Leszczyńskiego na pierwszej sesji wybrała władze samorządowe VI kadencji.

Na początku zwołanej przez komisarza wyborczego w Lesznie pierwszej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego VI kadencji wybrani 21 października br. radni odebrali od przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej w Lesznie Marcina Soroko zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli ślubowanie.

Rada Powiatu Leszczyńskiego w tajnym głosowaniu wybrała swoje władze. Przewodniczącym Rady został Jan Szkudlarczyk, wiceprzewodniczącymi - Remigiusz Leciejewski i Irena Grobelna. Następnie radni wybrali na starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka. Na jego wniosek rada wybrała wicestarostę Grzegorza Rusieckiego oraz pozostałych trzech członków pięcioosobowego Zarządu Powiatu - Grzegorza Brzeskota, Rafała Jagodzika i Mariana Mielcarka.

Rada Powiatu Leszczyńskiego powołała także składy osobowe pięciu stałych komisji. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Stanisław Kasperski (wiceprzewodniczący – Józef Buszewicz), komisji budżetu, planowania i rozwoju – Wojciech Antoniak (wiceprzewodniczący – Karol Lis), rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska – Stanisław Matuszewski (wiceprzewodniczący – Tomasz Szulc), spraw społecznych – Marcin Barczyk (wiceprzewodnicząca - Jolanta Zamiatała), a petycji, skarg i wniosków – Karol Neumann (wiceprzewodniczący – Jan Sobczak).

I sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego w dniu 22 listopada 2018 r.

{gallery}2018/artykuly/Rada_powiatu_Isesja_22_11_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}