W  niedzielę 3 lutego br. w godz. 9.00 -18.00 w Hali Hippiki przy ul. Ostroroga 9 A w Lesznie odbędzie się IX Halowe Grand Prix pod patronatem Starosty Leszczyńskiego w petanque.

Zawody są największym turniejem halowym w Polsce oraz jednym z największych tego typów turniejów w Europie. W turnieju dubletów wystartuje ponad 180 zawodników z Polski, Francji oraz Ukrainy. Dla najlepszych miłośników gry w bule czekają puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorem turnieju jest Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.