Nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie przypomnieli uczniom o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

W dniu 5 lutego 2019 r. obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. ZSS w Górznie działania profilaktyczne podejmuje przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one właśnie w lutym. Podczas tegorocznych obchodów organizatorzy chcieli podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby, bo jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Celem obchodów było zwrócenie uwagi na pozytywne aspekty korzystania z sieci na co dzień i rzeczywisty udział internautów w tworzeniu wirtualnego świata. Potencjał sieci uczniowie mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki.

W ramach tego przedsięwzięcia w każdej klasie na godzinach wychowawczych zostały przypomniane zasady bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. W zorganizowanym konkursie na pracę plastyczną pierwsze miejsce zajęły Zuzanna Paszkowiak i Katarzyna Robaszyńska, drugie - Ewelina Prałat i Gabryś Gawroński, a trzecie - Marcin Banaszczak i Adrian Lichy. W konkursie na prezentację multimedialną dwa drugie miejsca zajęli Paweł Andrzejewski i Ignacy Zieliński. Wszystkie graficzne prace konkursowe trafiły na gazetkę ścienną.