Na zaproszenie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, w Starostwie Powiatowym w Lesznie spotkali się przedstawiciele samorządów z subregionu leszczyńskiego.

Tematem spotkania było omówienie projektu pn.: „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa wielkopolskiego”.

Punkt do współpracy zaprosił Fundację Promocji Gmin Polskich, która jest operatorem grantu, by szczegółowo przedstawione zostały zasady ubiegania się o dotację. W ramach projektu gmina może otrzymać grant na szkolenia swoich mieszkańców, które zawierają 7 modułów tematycznych dopasowanych do potrzeb każdego uczestnika. Do wyboru są tematy:

"Rodzic w Internecie",

"Mój biznes w sieci",

"Moje finanse i transakcje w sieci",

"Działam w sieciach społecznościowych",

"Tworzę własną stronę internetową (blog)",

"Rolnik w sieci",

"Kultura w sieci”.

Już teraz zapraszamy rodziców, ludzi biznesu, finansistów, blogerów, sieciowców społecznościowych, rolników, fanów kultury, którzy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń.

Szczegóły na stronie www.fpgp.eu