W Lesznie obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wśród delegacji składających kwiaty pod pomnikiem poświęconym żołnierzom podziemia niepodległościowego byli reprezentanci powiatu leszczyńskiego.

Od 2014 r. uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbywają się pod pomnikiem poświęconym żołnierzom podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego. Poprzedza je uroczysta msza w leszczyńskiej bazylice.

W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, delegacje miasta Leszna, powiatu leszczyńskiego, wielu instytucji i organizacji, a także licznie uczniowie leszczyńskich szkół.

{gallery}2019/Leszno_pomnik_wykleci_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}