22 marca br. odbędzie się w Lesznie II Leszczyński Kongres Samorządów Uczniowskich. Spotkanie uczniów z regionu leszczyńskiego i zaproszonych gości wspiera m.in. powiat leszczyński.

II Leszczyński Kongres Samorządów Uczniowskich to spotkanie delegacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu leszczyńskiego. Odbędzie się 22 marca br. w godz. 10:00 – 15:30 w Zespole Szkół nr 2 w Lesznie. Organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta Leszna , a przedsięwzięcie wspiera Miasto Leszno oraz powiaty: leszczyński, wolsztyński, kościański, gostyński, rawicki i wschowski.

Celem kongresu jest wypracowanie uniwersalnego modelu działania samorządów uczniowskich, mając na uwadze potrzeby społeczności szkolnych, znalezienie sposobów finansowania przedsięwzięć, znalezienie skutecznych sposobów motywowania uczniów do działań, a także edukacja w zakresie idei samorządności.

Zapisy samorządów uczniowskich na kongres prowadzi Młodzieżowa Rada Miasta Leszna.