Starostwo Powiatowe w Lesznie sfinansowało cykl pogadanek ekologicznych. Uczestniczyło w nich ok. 500 uczniów szkół podstawowych w powiecie.

W lutym i marcu br. w klasach I - III szkół podstawowych powiatu leszczyńskiego został przeprowadzony cykl pogadanek ekologicznych pod hasłem „Woda – bez niej nie ma życia”. Tematyka zajęć obejmowała szereg zagadnień związanych z wodą, jej zasobami na świecie oraz koniecznością jej oszczędzania. Dzieci utrwaliły sobie zagadnienia związane z pojęciem obiegu wody w przyrodzie i sposobami jej oczyszczania.

Głównym celem zajęć było podniesienie wiedzy w zakresie codziennego postępowania z wodą oraz podniesienie świadomości i wrażliwości ekologicznej dzieci, ukształtowanie prawidłowych nawyków w zakresie oszczędzania wody, a także zwiększenie aktywności dzieci w zakresie podejmowania konkretnych działań proekologicznych.

Zajęcia przeprowadzone zostały w wybranych klasach I- III szkół podstawowych w powiecie leszczyńskim. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 500 osób. Dzieci chętnie współpracowały z prowadzącą pogadanki Justyną Piwońską, żywo reagowały na postawione pytania, z entuzjazmem wykonywały powierzone zadania (karty pracy, kolorowanki, plakaty). Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali plakat promujący sposoby oszczędzania wody na co dzień. Każdy z nich otrzymał przypinkę „woda to skarb”, która będzie mu przypominała zdobyte wiadomości.

Cykl pogadanek sfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

{gallery}2019/warsztaty_ekologiczne_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}