W niedzielę 7 kwietnia br. odbędzie się 34. Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym. Znane i prestiżowe w regionie zawody sportowe tradycyjnie wesprze finansowo powiat leszczyński.

Bieg Sokoła odbędzie się 7 kwietnia 2019 r. o godz. 11.15 (Bieg główny na dystansie 15 km) po ulicach Bukówca Górnego (agrafka) oraz przez Włoszakowice, Grotniki, Dłużynę do Bukówca Górnego. Biegi młodzieżowe rozgrywane będą przed startem i w trakcie biegu głównego. Start, meta oraz biuro zawodów - Wiejski Dom Kultury, ul. Powstańców Wielkopolskich 112, Bukówiec Górny.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa, w ramach której powiat leszczyński udzielił 4 tys. zł dotacji Towarzystwu Gimnastycznemu Sokół w Bukówcu Górnym na organizację 34. edycji Biegu Sokoła. Podpisali ją starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki oraz prezes TG Sokół Jan Kot i Dorota Świętek – sekretarz.

Uczestnictwo w tegorocznym biegu zgłosiło już ok. 880 osób.