Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie podpisał umowę ze spółką Drogbud Gostyń na przebudowę drogi powiatowej Mórkowo – Wilkowice. Warta ok. 4,7 mln zł roboty będą wykonane do 30 sierpnia br.

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetargu złożono sześć ofert. Najniższą cenę - 4.737.916 zł - zaproponowała spółka Drogbud Gostyń. Dziś została podpisana umowa między kierownikiem Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Marianem Kaczmarkiem i skarbnikiem powiatu Marcinem Wydmuchem, a członkami zarządu spółki Drogbud Gostyń Jerzym Nawrockim i Andrzejem Wojciechowskim. W spotkaniu uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki oraz wójt Gminy Lipno Łukasz Litka (samorząd dofinansuje inwestycję).

W ramach inwestycji przebudowanych zostanie ok. 3,7 km drogi powiatowej, od skrzyżowania drogi Lipno – Smyczyna w Mórkowie do Wilkowic. Roboty budowlane obejmować będą swym zakresem wzmocnienie istniejącej krawędzi jezdni wraz z jej poszerzeniem do 6 metrów, budowę chodników, przebudowę istniejącego odwodnienia, oczyszczenie i wyprofilowanie istniejących rowów drogowych. Zamontowane zostaną także aktywnie oznakowane przejścia dla pieszych, radar z tablicą informującą o prędkości ruchu pojazdu oraz perony wzdłuż przystanków autobusowych w obu miejscowościach.

Przebudowa drogi Mórkowo – Wilkowice znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej ubiegłorocznego naboru Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 i miała otrzymać dotację w wysokości połowy kosztów inwestycji. Z początkiem 2019 r. utworzony został Fundusz Dróg Samorządowych, który ma obecnie dofinansowywać inwestycje drogowe samorządów.