W Rawiczu założono Stowarzyszenie Rowerowa S5, które będzie zabiegać o powstanie drogi rowerowej wzdłuż ekspresówki Wrocław - Poznań. Wśród jego założycieli znajduje się także powiat leszczyński.

W Rawiczu na spotkaniu założycielskim wybrano władze organizacji, która za cel stawia sobie utworzenie trasy rowerowej łączącej województwo wielkopolskie i dolnośląskie.

W czerwcu ub.r. 17 samorządów z Wielkopolski i Dolnego Śląska podpisało list intencyjny w sprawie utworzenia Stowarzyszenia Rowerowa S5. Chcą współpracować na rzecz realizacji, promocji i utrzymania trasy rowerowej po drogach technicznych wzdłuż drogi ekspresowej S5 Wrocław – Poznań. Ponieważ S5 przebiega przez powiat leszczyński Rada Powiatu Leszczyńskiego na marcowej sesji uchwaliła wolę utworzenia stowarzyszenia i przystąpienia do niego.

W Stowarzyszeniu Rowerowa S5 powiat leszczyński reprezentuje starosta Jarosław Wawrzyniak. Uczestniczył w spotkaniu założycielskim w Rawiczu, na którym wybrano jego władze. Prezesem został pomysłodawca utworzenia stowarzyszenia - burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik, w skład zarządu weszli ponadto burmistrz Bojanowa Maciej Dubiel oraz burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski. Stowarzyszenie po sądowym zarejestrowaniu rozpocznie swą działalność.

foto elka.pl