Spółka Strabag wykonuje kolejne odcinki ścieżki pieszo – rowerowej z Gołanic do Włoszakowic.

Spółka Strabag wybuduje ok. 10 km ścieżki pieszo - rowerowej na trasie Gołanice – Jezierzyce Kościelne – Krzyżowiec – rondo we Włoszakowicach. Ścieżka będzie miała nawierzchnię z masy bitumicznej (poza terenem zabudowanym) i z kostki betonowej (Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice) i w całości będzie zlokalizowana po prawej stronie drogi (jadąc od strony Leszna).

Brygady drogowe prowadzą prace na kilku odcinkach drogi powiatowej, część prac już została w całości wykonana, głównie w Jezierzycach Kościelnych, gdzie ułożono już ok. 700 mb nawierzchni ścieżki o szerokości 2,5 m z kostki betonowej.

Aktualnie na odcinku Gołanice – Jezierzyce Kościelne wykonywana jest podbudowa pod kostkę betonową. W środku Jezierzyc Kościelnych trwa wytyczanie śladu ścieżki, a przy wyjeździe w kierunku Włoszakowic – trwa budowa jej nawierzchni. Natomiast we Włoszakowicach (od wjazdu od strony Leszna) układane są krawężniki. Prace będą sukcesywnie postępować w kierunku ronda.

Na projekt „Budowa ciągu pieszo – rowerowego Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie Powiatu Leszczyńskiego w ramach zadania Ograniczenie emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej” Urząd Marszałkowski w Poznaniu przyznał powiatowi leszczyńskiemu 6.727.394,78 zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

UE sciezki

{gallery}2019/sciezka_Golanice_Wloszakowice_5_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

Logo strony