W dniach 2 – 20 maja br. w rejonie drogi krajowej nr 12 w gminie Krzemieniewo wykonywany jest oprysk drzew przeciwko szkodnikom. W tym czasie wstęp do lasu na tym terenie jest zabroniony.

Nadleśnictwo Karczma Borowa informuje, że w dniach od 2 do 20 maja br. planowane są zabiegi agrolotnicze ochrony lasu, polegające na oprysku drzewostanu środkiem mikrobiologicznym FORAY 76B. Celem zabiegu jest ochrona lasu poprzez ograniczenie liczebności gatunku szkodnika, jakim jest zwójka zieloneczka (Tortrix viridana). Wykorzystanie sprzętu agrolotniczego pozwoli wykonać zabieg na znacznym obszarze - 128 ha - w określonym czasie, co ma istotne znaczenie z punktu biologii zwalczanego organizmu szkodliwego.

W czasie wykonywania oprysku obowiązuje całkowity zakaz wstępu na powierzchnie, które podlegają zabiegowi. Teren został oznakowany tablicami informacyjnymi. Obszar leśny znajduje się w obrębie ewidencyjnym Pawłowice, gmina Krzemieniewo, przy drodze krajowej nr 12 między miejscowościami Dobramyśl, Frankowo i Garzyn.

Karczma Borowa oprysk 2019 1

Logo strony