W Maryszewicach w powiecie leszczyńskim powstanie centrum logistyczne TB Logistics. Obiekty powstają w strefie ekonomicznej na terenie gminy Lipno.

W pobliżu fabryk Euro-Comfort i Euroline w Lesznie, już na terenie gminy Lipno, trwa budowa centrum logistycznego TB Logistics o powierzchni aż 35 tys. m2. Inwestorem jest niemiecki przedsiębiorca Thomas Busskamp, właściciel obu firm. Nowe obiekty stanowić będą zaplecze logistyczne dla fabryk z branży meblarskiej. W nowym zakładzie znajdzie zatrudnienie ok. 100 osób.

W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego uczestniczyli m.in. wójt Lipna Łukasz Litka, prezydent Leszna Łukasz Borowiak i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Fot. J.Adamek elka.pl