W siedzibie leszczyńskiego sanepidu podsumowano konkurs dla uczniów szkół podstawowych na komiks o tematyce antynikotynowej „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.

W zorganizowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną XIX edycji konkursu plastycznego pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” uczestniczyło 329 uczniów klas piątych szkół podstawowych miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. W etapie powiatowym konkursu wzięło udział 13 szkół, które zgłosiły po jednej pracy.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Ireny Ojo, zastępcy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lesznie pierwsze miejsce przyznała Jakubowi Klakowi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie. Drugie miejsce zajęła Oliwia Zalisz ze SP we Włoszakowicach, a trzecie - Wojciech Klabik ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie.

Zakup nagród dla laureatów konkursu był współfinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego. Podczas podsumowania konkursu powiat reprezentowała Izabela Nowak, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie.