Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak przekazał w Boszkowie Krzysztofowi Nowakowi, komendantowi miejskiemu policji w Lesznie specjalistyczny sprzęt kupiony przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Z budżetu powiatu leszczyńskiego został sfinansowany za ok. 4,5 tys. zł zakup miernika przepuszczalności światła w szybach pojazdów, miernik poziomu dźwięku oraz lornetki. Specjalistyczny sprzęt będzie wykorzystywany przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w trakcie kontroli pojazdów w ruchu drogowym, głównie ich stanu technicznego, w celu eliminowania stwierdzonych nieprawidłowości.

Zakup i przekazanie policji sprzętu będą miały bezpośredni wpływ na właściwe zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Ponieważ sprzęt ten będzie w szczególności wykorzystywany podczas sezonu letniego w rejonach akwenów wodnych powiatu leszczyńskiego, przekazanie go nastąpiło w Boszkowie.

{gallery}2019/Boszkowo_policja_sprzet_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}