Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior z Leszna organizuje 13 czerwca br. w Lesznie spotkanie informacyjne dla potencjalnych grantobiorców.

WLGD Kraina Lasów i Jezior serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla potencjalnych grantobiorców.

Spotkanie odbędzie się w dniu 13 czerwca 2019 r., o godz. 13.00 w Lesznie w Delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego , pl. Kościuszki 4, sala nr 111 na I piętrze.

W 2019 r. WLGD Kraina Lasów i Jezior planuje przeprowadzić nabory wniosków w ramach 5 projektów grantowych:

1. Rozwój małej niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej, turystycznej lub kulturalnej,
  2. Promocja obszaru Krainy Lasów i Jezior poprzez organizację wydarzeń promocyjnych,
  3. Promocja obszaru Krainy Lasów i Jezior poprzez inne działania (z wyłączeniem organizacji wydarzeń promocyjnych),
  4. Ochrona i udostępnianie cennych elementów dziedzictwa lokalnego poprzez małe projekty,
  5. Podnoszenie wiedzy i umiejętności mieszkańców.

Beneficjentami powyższych działań mogą być przede wszystkim organizacje pozarządowe, takie jak: stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich itp. Pomoc może zostać przyznana na operacje o wartości nie wyższej niż 50 tys. zł.

Na spotkaniu przedstawione zostaną potencjalnym beneficjentom zasady aplikowania o powyższe środki oraz omówione działania, jakie są niezbędne do przygotowanie wniosku o przyznanie pomocy.