Spółka Drogbud Gostyń pierwsze odcinki warstwy wyrównawczej przebudowywanej drogi powiatowej Mórkowo – Wilkowice. Warte ok. 4,7 mln zł roboty będą wykonane do 30 sierpnia br. Inwestycja w połowie jest dofinansowana z budżetu państwa.

W ramach inwestycji przebudowanych zostanie ok. 3,7 km drogi powiatowej, od skrzyżowania drogi Lipno – Smyczyna w Mórkowie do Wilkowic. Roboty budowlane obejmować będą swym zakresem wzmocnienie istniejącej krawędzi jezdni wraz z jej poszerzeniem do 6 metrów, budowę chodników, przebudowę istniejącego odwodnienia, oczyszczenie i wyprofilowanie istniejących rowów drogowych. Zamontowane zostaną także aktywnie oznakowane przejścia dla pieszych, radar z tablicą informującą o prędkości ruchu pojazdu oraz perony wzdłuż przystanków autobusowych w obu miejscowościach.

W związku z wykonywaniem wzmocnień krawędzi jezdni i jej poszerzaniem na odcinku od Wilkowic do skrzyżowania w Mórkowie konieczne było wyłączenie drogi z użytkowania do końca czerwca br. Spółka Drogbud Gostyń obecnie układa na tym odcinku warstwę wyrównawczą masy asfaltowej.

{gallery}2019/droga_Morkowo_Wilkowice_2019_4,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}