Budowa ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż drogi powiatowej z Gołanic do Włoszakowic wkroczyła w końcową fazę. Nawierzchnia asfaltowa wykonana została już w całości, trwa układanie ostatnich odcinków ścieżki z kostki betonowej.

Spółka Strabag buduje ok. 10 km ścieżki pieszo - rowerowej na trasie Gołanice – Jezierzyce Kościelne – Krzyżowiec – rondo we Włoszakowicach. Ścieżka będzie miała nawierzchnię z masy bitumicznej (poza terenem zabudowanym) i z kostki betonowej (w granicach miejscowości).

Ścieżka asfaltowa została już w całości wykonana na odcinku Gołanice – Jezierzyce Kościelne i Jezierzyce Kościelne – Krzyżowiec – Włoszakowice. Brygady drogowe spółki Strabag prowadzą prace przy budowie ostatnich odcinków ścieżki z orki betonowej w Jezierzycach Kościelnych (do wykonania pozostało jeszcze kilkaset metrów) i we Włoszakowicach (znacznie krótszy odcinek).

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie wykonała brakujące elementy konstrukcji jezdni zakończone nawierzchnią asfaltową na łukach drogi w Jezierzycach Kościelnych.

Na projekt „Budowa ciągu pieszo – rowerowego Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie Powiatu Leszczyńskiego w ramach zadania Ograniczenie emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej” Urząd Marszałkowski w Poznaniu przyznał powiatowi leszczyńskiemu 6.727.394,78 zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Koszt inwestycji wynosi ok. 9,4 mln zł.

{gallery}2019/sciezka_Golanice_Wloszakowice_9,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}