Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz radni powiatu podziękowali Kamili Woźnej z Brenna za zdobycie trzech zloty medali podczas Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

17-letnia Kamila Woźna mieszka w Brennie w gminie Wijewo i trenuje lekkoatletykę oraz trójbój siłowy w Klubie Olimpiad Specjalnych Elfy Wolsztyn. Jej trenerem jest Przemysław Kryś. Jej Największe osiągnięcie w jej sportowej karierze to zdobycie w marcu br. trzech złotych medali w trójboju siłowym podczas Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Dubaju.

Zawodniczka z powiatu leszczyńskiego ma także wiele sukcesów w zawodach ogólnopolskich i regionalnych. W ogólnopolskich letnich igrzyskach olimpiad specjalnych w trójboju siłowym zdobyła trzy złote medale. Zdobyła również dwa złote medale w olimpiadach specjalnych województwa wielkopolskiego w trójboju siłowym. W regionalnych igrzyskach olimpiad specjalnych w lekkoatletyce zdobyła trzy złote medale i jeden srebrny.

Kamila Woźna otrzymała podziękowania za dotychczasowe sukcesy sportowe podczas lipcowej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego. Obiecała, że jej kariera będzie się dalej rozwijać i chce zdobywać kolejne medale podczas zawodów krajowych i światowych.

{gallery}1.2019/Brenno_olimpijka,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

 

Logo strony