Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna w przyszłym tygodniu rozpocznie przebudowę drogi powiatowej Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo. W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji.

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna złożyło najtańszą z sześciu ofert w przetargu na przebudowę drogi Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo. Kontrakt o wartości 5 074 572,89 zł zakłada wykonanie robót do końca października br.

Przebudowa obejmie ok. 3,8 km drogi powiatowej w gminie Rydzyna, od kościoła w Dąbczu przez Nową Wieś do granicy z gminą Osieczna w Kąkolewie. Roboty polegać będą na wzmocnieniu istniejącej krawędzi jezdni wraz z jej poszerzeniem do sześciu metrów, przebudowę istniejących chodników, regulację studni wpustowych kanalizacji deszczowej oraz oczyszczenie i wyprofilowanie rowów drogowych. Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa przebudowane będą wyniesione przejścia dla pieszych oraz zamontowany zostanie radar z tablicą informujący o prędkości ruchu pojazdu.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie umowę z prezesem Przedsiębiorstwa Dróg i Ulic Wojciechem Rajewskim podpisał kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Marian Kaczmarek. W spotkaniu na temat organizacji prac w ramach przebudowy drogi uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki, skarbnik powiatu Marcin Wydmuch oraz burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek. Samorząd gminny przekaże na ten cel 350 tys. zł. Inwestycja zostanie dofinansowana także w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych z Funduszu Dróg Samorządowych.