W hali Ośrodka Rekreacji Konnej ,,Kalumet" odbyło się VI Ogólnopolskie Grand Prix pod patronatem Starosty Leszczyńskiego.

W turnieju wystąpiło 41 dwuosobowych drużyn reprezentujących kluby petanque z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Jedliny, Nysy,Katowic, Gorzowa Wlkp, Boguszów Gorce, Dzierżoniowa, Śremu, Liskowa, Lubonia, Gostynia, Góry Śląskiej, Kamionki. Na starcie stanęło także 8 dubletów z klubu Petanque Leszczynko. Zawody rozgrywano na technicznie trudnym terenie co wymagało od graczy dobrej taktyki i techniki gry. Po trwających ponad siedem godzin zawodach pierwsze miejsce zdobyli aktualni Mistrzowie Polski w dubletach Marek Broniecki, Konrad Broniecki. Drugie miejsce zajęli triumfatorzy wielu turniejów w kraju -Marek Maćkowiak i Leszek Złotowski ze Śremskiego Klubu Petanque, a na trzecim uplasował się młody dublet warszawsko-dzierżoniowski Dawid Fabisiak, Michał Zaniewski.
Najlepsza drużyna z Leszna (Henryk Łuczak, Piotr Szpurek) zajęła bardzo dobre 7 miejsce.Pozostałe drużyny gospodarzy turnieju zajęły miejsca w połowie stawki.
Zwycięskie drużyny otrzymały medale, puchary oraz cenne nagrody rzeczowe, które wręczali Wicestarosta Leszczyński Robert Kasperczak, Sekretarz Starostwa dr Krystian Maćkowiak oraz przedstawiciele Zarządu Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak i Roch Waszak.
Dodatkowo nagrody rzeczowe otrzymał najlepszy dublet żeński - zawodniczki gospodarzy turnieju: Krystyna Żyska, Iwona Kiepsch oraz zawodnicy z najdalej odległej miejscowości od miejsca zawodów- Łukasz Onoszko z Białegostoku i Roman Kempa z Gdańska.
Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie licznych nagród, ufundowanych przez sponsorów, wśród wszystkich zawodników mistrzostw.
Sędzią głównym zawodów był Maciej Kiepsch, sędzią pomocniczym Krystian Maćkowiak a biuro zawodów obsługiwało małżeństwo Natalia i Wiesław Tabaka.
Impreza przebiegała sprawnie, w sportowej atmosferze, obserwowało ja wielu miłośników gry w bule.
Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko. Tradycyjnie wielką pomoc w organizacji zawodów udzielił właściciel Ośrodka rekreacji ,,Kalumet" oraz kompleksu wypoczynkowego ,,Sadyba" Paweł John.

Galeria zdjęć - ZOBACZ