Spółka Drogbud Gostyń zakończyła przebudowę drogi powiatowej Mórkowo – Wilkowice. Wkrótce nastąpi jej odbiór techniczny.

W ub.r. – przy wsparciu z budżetu Unii Europejskiej - przy drodze powiatowej Lipno – Mórkowo – Wilkowice powstał ciąg pieszo – rowerowy. Natomiast w tym roku - dzięki dotacji z budżetu państwa – samorząd powiatu leszczyńskiego mógł zlecić przebudowę ok. 3,7 km drogi, od skrzyżowania drogi Lipno – Smyczyna w Mórkowie do ul. Dworcowej w Wilkowicach.

Wybrana w przetargu spółka Drogbud Gostyń warte ok. 4,7 mln zł prace miała wykonać do 30 sierpnia br. Firma zakończyła je ponad miesiąc przed terminem. Droga jest przejezdna, wkrótce nastąpi odbiór techniczny wykonanych robót.

Zakres inwestycji obejmował wzmocnienie istniejącej krawędzi jezdni wraz z jej poszerzeniem do 6 metrów, budowę chodników, przebudowę istniejącego odwodnienia, oczyszczenie i wyprofilowanie rowów drogowych. Zamontowane zostały aktywnie oznakowane przejścia dla pieszych, radar z tablicą informującą o prędkości ruchu pojazdu oraz perony wzdłuż przystanków autobusowych w Mórkowie i Wilkowicach.

{gallery}2019/droga_Morkowo_Wilkowice_2019_5,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}