Stowarzyszenie ZMW Przybyszewo zorganizowało letnią imprezę sportowo – rekreacyjną „Orientuj się”. Cieszące się dużym zainteresowaniem wydarzenie finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie.

„Orientuj się” już po raz trzeci zorganizowało Stowarzyszenie ZMW Przybyszewo. Uczestnicy mieli do wyboru trzy formy aktywności fizycznej: bieg na 5 km, marsz z kijkami na 3 km lub jazdę na rowerze na dystansie 6 km. Podczas nich mieli do wykonania różne zadania. Trasa wiodła przez Przybyszewo i Lasocice drogami polnymi, leśnymi oraz asfaltowymi. Zwycięzcą biegu został Jakub Antoniak, drugi był Grzegorz Kierzek, a trzecia - Danuta Ujejska. W imprezie uczestniczyło ok. 150 osób.

Po biegu był czas na odpoczynek i kiełbasę z ogniska. Do wspólnej zabawy i tanecznej zumby zachęcała Martyna Gorwa. Organizacja imprezy została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

{gallery}2019/Przybyszewo_Orientuj_sie_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}