Męska drużyna OSP Bukówiec Górny i żeńska drużyna OSP Wilkowice wygrały powiatowe zawody sportowo pożarnicze jednostek OSP rozegrane w Święciechowie.

X powiatowe zawody sportowo – pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lesznie oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

W zawodach uczestniczyło 26 drużyn pożarniczych. W zaciętej rywalizacji, na która składały się bieg sztafetowy z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe, najlepszą męską drużyną w powiecie leszczyńskim okazała się drużyna OSP Bukówiec Górny z wynikiem łącznym 107,1 pkt., natomiast wśród kobiet zwyciężyła drużyna OSP Wilkowice zdobywając 130,8 pkt. Rywalizację oglądali m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu leszczyńskiego.

Zawody były też okazją, aby w uroczystej oprawie przedstawicielom jednostek OSP, które złożyły wnioski o dotację na realizację zadań publicznych pod nazwą „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do KSRG” oraz „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo – gaśniczych"  przekazać umowy. Siedem jednostek OSP otrzymało promesy na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Mały Strażak – doposażenie jednostek OSP poprzez zakup specjalistycznego sprzętu w celu usuwania skutków katastrof naturalnych i zjawisk ekstremalnych”. Realizacja tych zadań była możliwa dzięki wsparciu Komendy Głównej PSP, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Klasyfikacja generalna zawodów w grupie „A” (męska)

OSP Bukówiec Górny – 107,1 pkt,

OSP Górzno I – 109,1 pkt,

OSP Grodzisko – 110,3 pkt,

OSP Święciechowa – 119,6 pkt,

OSP Górzno II – 125,8 pkt,

OSP Targowisko – 129,9 pkt,

OSP Brenno – 141,8 pkt,

OSP Kaczkowo – 163,8 pkt,

Klasyfikacja generalna zawodów w grupie „C” (kobiety):

OSP Wilkowice – 130,8 pkt,

OSP Mierzejewo – 148,9 pkt,

OSP Bukówiec Górny – 151,5 pkt,

OSP Brenno – 157,2 pkt,

OSP Osieczna – 176,1 pkt,

OSP Niechłód – 176,4 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów w grupie CTIF (dziewczynki):

MDP Wilkowice – 1014 pkt,

MDP Kąkolewo –   971 pkt,

MDP Mierzejewo –   969 pkt,

MDP Przybyszewo –   969 pkt,

MDP Kaczkowo –   953 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów w grupie CTIF (chłopcy):

MDP Wilkowice – 1018 pkt,

MDP Belęcin – 1015 pkt,

MDP Przybyszewo – 1003 pkt,

MDP Wyciążkowo –  969 pkt,

MDP Świerczyna –  967 pkt,

MDP Brenno –  954 pkt,

MDP Dąbcze –  950 pkt.

Zdjęcia Dariusz Talarczyk KM PSP Leszno

{gallery}2019/Swieciechowa_zawody_pozarnicze_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}